הצ'ק בוקס של הפד - מסמנים V על שוק העבודה 30.7.15


ברק גרשוני   |  13.10.2015 / 16:14:47

הודעת הריבית אמש של הבנק המרכזי האמריקאי הכילה שינויים מינוריים ביחס להודעה הקודמת ב-17 ביוני, והריבית כמובן נותרה על כנה בין 0-0.25%.
אולם אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, והשינויים הקטנים מספרים לדעתי את הסיפור הבא, אם ג'נט יילן היתה יכולה להתבטא בחופשיות היא היתה אומרת:

"חברים, אנחנו ממש רוצים להעלות את הריבית, נמאס לנו ממצב של ריבית אפס שלא מאפשר לנו לנהל מדיניות מוניטרית סבירה, אבל כמו שאתם יודעים אנחנו רועדים מפחד מההשלכות הקיצוניות שעלולות להיות להעלאת הריבית על מחירי הנכסים ומחירי האג"ח והמניות.

"אנחנו זוכרים היטב את לקחי העבר של העלאות ריבית. לכן חשוב לנו לעשות את המהלך הזה של העלאת הריבית רק אחרי שנדברר למוות את כוונותינו למשקיעים בשוק ההון, כדי שהם ממש ממש, אבל ממש, לא יופתעו מהעלאת הריבית וממש ממש (אבל ממש) יבינו שאנחנו הולכים לגרור את התהליך הזה הרבה מאד זמן כדי להמנע מפגיעה אנושה בשוק.
"לכן, אנחנו בוחנים בשבע עיניים את המצב בשווקים במטרה לזהות נקודה אופטימלית להעלאת ריבית . איך אנחנו בודקים? יש לנו צ'ק בוקס עם נתונים עיקריים לבדיקה. כשנוכל לסמן V ליד כל הנתונים, נוכל להעלות ריבית.

V - נתונים שונים בשוק העבודה (תוספת מועסקים, שיעור אבטלה, שיעור השתתפות, שינויי שכר וכו').

X - לחצי מחירים והתפתחות אינפלציה (אינפלציה בפועל ואינפלציה חזויה).

X - התפתחויות כלכליות בעולם והשלכותיהן על ארה"ב (שער חליפין, סחר חוץ וכו').

"היום אנחנו מכריזים בדרכנו המיוחדת (הוספנו את המילה "מסוים", או באנגלית, "SOME", למשפט "נדרש עוד שיפור בשוק העבודה) שמבחינתנו שוק העבודה כבר מקבל V. הנה היד על הדף. 

"אנחנו בטוחים שהבנתם את הרמז. ואם לא הבנתם את הרמז, תראו בתחילת ההודעה שהוספנו שני משפטים שלמים על שביעות רצוננו מהשיפור בשוק העבודה והעליה בכושר הניצולת של השוק.
"הנה עוד קצת (ספטמבר) ואם אין תקלות - יש V, ותהיה העלאת ריבית ראשונה" .

כך אולי היתה יילן מתבטאת לו חרצובות לשונה היו משוחררות .

ייאמר לזכותם של חברי הפד שהם נזהרים מאד בלשונם ומבטאים את כוונותיהם בזהירות ובשום שכל כדי לא לגרום לזעזועים בשוק. מהסיבה הזו חשוב לשים לב לתמרור אזהרה ששיגר לפני מס' ימים סגן יו"ר הפד, פרופ' סטנלי פישר, לגבי חוסר שביעות הרצון מהתמנות האינפלציה שעלולה לדחות מעט את העלאת הריבית.

בשורה התחתונה, הבנק הפדרלי מכוון להעלאת ריבית ראשונה השנה, כנראה כבר בספטמבר, כדי לעמוד במילתו. נתוני שוק העבודה כבר איתו  ואם לא תהיה תקלה גדולה בנתוני התוצר והאינפלציה בחודשיים הקרובים נראה העלאת ריבית ראשונה שלאחריה ייקח עוד זמן לא מבוטל עד ההעלאה הבאה.

תגובות
הכותבים/המסוקרים הינם עובדי/מועסקים ע"י אלומות בית השקעות. אלומות בית השקעות, ו/או חברות בת ו/או גופים קשורים ו/או הכותבים/המסוקרים עשויים למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים במצ"ב, לרבות באמצעות נכסים ובמכשירים פיננסים שונים וכיו"ב. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותבים/המסוקרים הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או בכלל, ו/או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם ו/או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים ו/או כללים כלשהם. יובהר כי, תיתכן זיקה בין הכותב לבין נכסים ו/או מכשירים פיננסים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ובשום אופן אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

דף הבית
תחומי פעילות

תיקי השקעותקרנות נאמנותניהול עושר משפחתישירותי איתותיםאלומות הון-ליין

אודות

אודות אלומותחברי הנהלהגילוי נאותתנאי שימוש (רשימת תפוצה)

זירת תוכן

בלוגיםאלומות בתקשורת

צור קשר

צור קשרדרושיםפניות הציבורתיקי השקעות

נעים להכיר - הצוותיתרונות ניהול תיק באלומותהמוצרים שלנופילוסופיית השקעות ניהול תיקים בפיקוח הלכתי

קרנות נאמנות

נעים להכיר - הצוותקרנות נאמנות

ניהול עושר משפחתי

אודות ניהול עושר משפחתימה כולל השירותשלבי העבודההיתרונות הגדולים שלנו:

המומחים של אלומות סוקרים ומנתחים עבורכם את שוק ההון
הירשמו עכשיו!


טבלת הסבר פרופילי חשיפה
שיעור השקעה מרביחשיפה למניותחשיפה למט"ח
0%00
עד 10%1A
עד 30%2B
עד 50%3C
עד 120%4D
עד 200%5E
מעל 200%6F

(!) - הוספת סימן קריאה משמעה כי הקרן עשויה ליצור חשיפה לאג"ח שאינו בדירוג השקעה. אג"ח שאינה מדורגת בדירוג השקעה : אג"ח קונצרנית ו/או אג"ח שהנפיקה מדינה שאינה מדינת ישראל, שאינה מדורגת או שהיא מדורגת בדירוג נמוך מ- (BBB-) או מדירוג מקביל לו".