להשתלט על הבלגן הפיננסי


בני שהינו  |  07.01.2016 / 15:48:56
להשתלט על הבלגן הפיננסי -בני שהינו מנכ"ל אלומות הון -ליין
"איבדתי שליטה, הבלגן השתלט עליי ואני כבר לא מבין מהו מצבי הפיננסי. אין לי באמת מושג מה יש לי ומה אין לי ולאשתי, ובעיקר אני לא יודע אם מה שיש לנו זה טוב, או שניתן לשפר את התנאים שאני מקבל כיום ולהוזיל את העלויות שלנו. בפועל המספרים שאני רואה בכל דוח שמגיע בדואר בעיקר מפחידים אותי, ומי יודע אם קיבלנו את כל הדוחות בכלל", כך אמר בפגישת יעוץ פיננסי ראשונית ג', שכיר בן 45, אב ל-3 שגר במרכז הארץ, ששולח את הילדים מדי פעם למורה פרטית, מחזיק מכונית דגם 2010 ונסע השנה עם כל המשפחה לחופשה בכרתים.
 
לג' ולאשתו יש קרנות פנסיה והשתלמות, וגם קופת גמל מהעבר. הוא יודע פחות או יותר כמה כסף יש לו בבנק וגם פחות או יותר כמה הם מוציאים מדי חודש בכרטיסי אשראי, אבל את המשכנתא שעליהם לשלם ב-18 השנים הבאות הם לא מחזרו עדיין וגם על ההלוואות שנטלו בשנים האחרונות הם לא באמת מסתכלים או פועלים לשנות את תנאיהן, אלא פשוט משלימים בהכנעה עם השורה שמקטינה את תקציבם מדי חודש. על הביטוחים השונים שברשותם, כמו חיים, רכב, דירה ובריאות, הוא אומר "אני עושה את זה רק כי צריך, אבל לא מתעסק עם זה אח"כ". על מסים כבר לא דיברנו.
 
ג' אינו שונה בהרבה ממרבית הציבור הישראלי, שעומד חסר אונים מול סבך הדוחות, הטפסים, ריבוי הגופים מולם צריך להתנהל והבירוקרטיה הפיננסית שמסרבלת מאוד את הבנת התמונה הכוללת של המצב הפיננסי הנוכחי והעתידי. הציבור הישראלי שעובר על בשרו את מהמורות יוקר המחיה ואת השינויים הכלכליים הדרמטיים שפקדו בשנים האחרונות את שוק ההון ושוק הנדל"ן, התבגר והוא כבר מבין שהוא מצוי בבעיה קשה ושרק הוא זה שצריך לקחת את עתידו בידיו – כי אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילו וידאג לאינטרסים שלו.
 
קל להגיד, אבל קשה לעשות – למרות שמשרד האוצר, הבנקים, הגופים המוסדיים, הביטוח הלאומי, סוכני ביטוח וגופים פיננסיים שונים מפרסמים תחת כל עץ רענן כי הם נותנים לנו כלים שמאפשרים לנו לדעת מה מצבנו. בפועל,  מי שרוצה כיום לעשות סדר מקיף במצבו הפיננסי הכולל - מוצא את עצמו עובד רק בזה, תוך שהוא מתעצבן מהמתנה ארוכה על הקו, או ממידע שהוא לא מבין ואף אחד גם לא באמת טורח להסביר לו. אם כבר הצלחתם לאסוף את המידע העדכני מכל הגורמים שמנהלים את כספכם או התחייבויותיכם, לכו תחפשו ממי לקבל עצות מקצועיות ואובייקטיביות ביחס לשינויים שמומלץ לכם לעשות על מנת להתאים את מה שיש לכם לצרכים וליכולות האמיתיים שלכם.
 
המבחן האמיתי של מי שמנסה להשתלט על מצבו הפיננסי הוא מבחן החיסכון והיעילות. רק מי שמצליח להבין את מצבו הפיננסי הכולל יכול לבחון את התמונה המלאה ובעקבות זאת להגיע למסקנות מעשיות שביצוען יוביל אותו לחיסכון משמעותי בעלויות השונות, הנובעות לרוב מניצול של חוסר ההתמודדות שלנו עם הנושא. זה מתחיל בדמי ניהול גבוהים מדי בתיקי הפנסיה, ממשיך בריביות גבוהות מדי על הלוואות ומשכנתאות, ומגיע עד לכפל ביטוחים שבחיים לא נפיק מהם את המרב והמיטב ועשינו אותם רק כי הסוכן הפחיד אותנו בכל מקרה "חס וחלילה" אפשרי. הרי אף אחד לא רוצה לשמוע שילדיו יהיו הפקר אם לא יקנה את הביטוח הזה או האחר.
 
בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים כיום שבאמצעותו אנחנו קונים בגדים, מזמינים מקום במסעדה או נחשפים לכל אינפורמציה שאפשר להעלות על הדעת בכל תחום מתחומי החיים, אך מתבקש שגם לבעיית הניהול הפיננסי הנבון של משקי הבית בישראל יינתן פתרון דיגיטלי כולל, שיהיה פשוט להבנה ולתפעול אנושי אבל מעבר לזה חשוב שפתרון שכזה גם יאפשר ניתוח כולל של המצב הפיננסי של משפחה ישראלית וגם יספק עצות אופרטיביות שיהיו בהישג ידם וכיסם של כל המשתמשים בו. אם כבר היי-טק ניישן – אז בואו נעשה את זה כמו שצריך!

תגובות
הכותבים/המסוקרים הינם עובדי/מועסקים ע"י אלומות בית השקעות. אלומות בית השקעות, ו/או חברות בת ו/או גופים קשורים ו/או הכותבים/המסוקרים עשויים למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים במצ"ב, לרבות באמצעות נכסים ובמכשירים פיננסים שונים וכיו"ב. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותבים/המסוקרים הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או בכלל, ו/או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם ו/או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים ו/או כללים כלשהם. יובהר כי, תיתכן זיקה בין הכותב לבין נכסים ו/או מכשירים פיננסים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ובשום אופן אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

דף הבית
תחומי פעילות

תיקי השקעותקרנות נאמנותניהול עושר משפחתישירותי איתותיםאלומות הון-ליין

אודות

אודות אלומותחברי הנהלהגילוי נאותתנאי שימוש (רשימת תפוצה)

זירת תוכן

בלוגיםאלומות בתקשורת

צור קשר

צור קשרדרושיםפניות הציבורתיקי השקעות

נעים להכיר - הצוותיתרונות ניהול תיק באלומותהמוצרים שלנופילוסופיית השקעות ניהול תיקים בפיקוח הלכתי

קרנות נאמנות

נעים להכיר - הצוותקרנות נאמנות

ניהול עושר משפחתי

אודות ניהול עושר משפחתימה כולל השירותשלבי העבודההיתרונות הגדולים שלנו:

המומחים של אלומות סוקרים ומנתחים עבורכם את שוק ההון
הירשמו עכשיו!


טבלת הסבר פרופילי חשיפה
שיעור השקעה מרביחשיפה למניותחשיפה למט"ח
0%00
עד 10%1A
עד 30%2B
עד 50%3C
עד 120%4D
עד 200%5E
מעל 200%6F

(!) - הוספת סימן קריאה משמעה כי הקרן עשויה ליצור חשיפה לאג"ח שאינו בדירוג השקעה. אג"ח שאינה מדורגת בדירוג השקעה : אג"ח קונצרנית ו/או אג"ח שהנפיקה מדינה שאינה מדינת ישראל, שאינה מדורגת או שהיא מדורגת בדירוג נמוך מ- (BBB-) או מדירוג מקביל לו".