סקירה שבועית


אסטרטג ראשי - יניב חברון  |  30.01.2019 / 11:13:08

בנימה אישית        

זה כנראה השבוע הכי קריטי לרבעון הקרוב:

זה השבוע שבו אפל, פייסבוק מיקרוסופט ואמזון יפרסמו דוחות. 4 החברות האלו ביחד שוות מעל 2.7 טריליון דולר!!! ואומנם לכל אחת מהן את יש את הבעיות שלה, אבל ביחד הן מסמלות את שנות עשור הצמיחה המטורף שהגיח אחרי המשבר ב-2008. אפל ופייסבוק ככל הנראה יתחרו על הדוח המסקרן ביותר. בעוד בפייסבוק המשקיעים ירצו לדעת עד כמה הרגולציה פוגעת בהכנסות של ענקית הרשתות החברתיות, באפל המשקיעים ירצו לדעת עד כמה ההכנסות משירותים ומוצרים חדשים (מוזיקה, ענן, אוזניות ושעון) גדלות ואני מניח שהן אכן יגדלו ומה תהיה אסטרטגיית מכירות האייפון החדשה לאחר כישלון ה- XS ואני מניח שהXR יקבל את הבמה ואפילו בתמחור נוח יותר.

 

זה השבוע שבו תתקבל החלטת ריבית של הפד – אומנם הריבית בארה"ב לא תשתנה אבל המשקיעים בהחלט ירצו לקבל איתות חיובי לגבי אותה ידיעה שפורסמה בוול סטרייט ג'ורנל שאומרת כי פקידים בפד בוחנים מתי לעצור או להאט את צמצום המאזן. אחרי הצהרות מאוד "יוניות" של הבנק המרכזי בארה"ב כולל הצהרה כי מדיניות צמצום המאזן ניתנת לשינוי ואינה עובדת על טייס אוטומטי המשקיעים יחפשו טריגר נוסף לעליות בשוק המניות. אגב שינוי בתוכנית צמצום המאזן אינו בהכרח אומר שהריבית לא תעלה ב-2019.

 

זה השבוע שבו יתפרסם ה-PCE ויראה האם האינפלציה בארה"ב באמת מצויה בנקודת איזון ויכולה לאפשר לפד לבלום את העלאות ריבית לפחות בשלב זה. אחרי העלאת הריבית האחרונה, היו הרבה מאוד ביקורות על הפד כי האינפלציה יציבה ולכן אין צורך בהעלאות ריבית נוספות. עכשיו השאלה האם היא באמת יציבה?

בנוסף לזה יתפרסם דוח התעסוקה בארה"ב שבד"כ יש לו השפעות על עקום התשואות.

 

זה השבוע שבו נדע האם סגן נשיא סין אכן יגיע ליומיים לוושינגטון לשיחות של יומיים בנושא הסכם הסחר בין סין וארה"ב. הגעה של סגן הנשיא תחשב לאיתות מאוד חיובי לגבי התקדמות השיחות ורצינות של שני הצדדים. בשבועיים האחרונים התקבלו לא מעט איתותים פושרים בנוגע להתקדמות שני הצדדים, ביטול הפגישה חלילה יתקבל כאיתות קשה מאוד בשווקים.

 

זה השבוע שבו יתפרסמו שלל נתונים משוק הנדל"ן האמריקאי המקרטע. כלכלת ארה"ב אולי לא במשבר, אבל שוק הנדל"ן שלה מאט בעקבות תמחור גבוה ומימון יקר במיוחד. אומנם המחירים עדיין עולים אבל בקצב נמוך, כאשר המכירות צונחות וכך גם התחלות הבניה.

 

זה השבוע שבו אולי נקבל קצת יותר אור לגבי האפשרות שתעשיית הנפט בוונצואלה יום אחד תחזור לעצמה. אחרי שנשיא ארה"ב החליט לתמוך במנהיג האופוזיציה ואפילו שכנע את ישראל לעשות כמותו, בהחלט אפשר לצפות שמדינות נוספות יצטרפו אליו. ונצואלה המדינה החמישית בפוטנציאל הנפט שברשותה, אבל קריסה של הכלכלה והמטבע מובילים לשיבושים בייצוא ופיתוח של התעשייה שם.

 

תגובות
הכותבים/המסוקרים הינם עובדי/מועסקים ע"י אלומות בית השקעות. אלומות בית השקעות, ו/או חברות בת ו/או גופים קשורים ו/או הכותבים/המסוקרים עשויים למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים במצ"ב, לרבות באמצעות נכסים ובמכשירים פיננסים שונים וכיו"ב. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותבים/המסוקרים הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או בכלל, ו/או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם ו/או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים ו/או כללים כלשהם. יובהר כי, תיתכן זיקה בין הכותב לבין נכסים ו/או מכשירים פיננסים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ובשום אופן אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

דף הבית
תחומי פעילות

תיקי השקעותקרנות נאמנותניהול עושר משפחתישירותי איתותיםאלומות הון-ליין

אודות

אודות אלומותחברי הנהלהגילוי נאותתנאי שימוש (רשימת תפוצה)

זירת תוכן

מחקר ואסטרטגיהגיליון תחזיותבלוגיםניהול כספי ציבור וניהול סיכוניםאלומות בתקשורת

צור קשר

צור קשרדרושיםפניות הציבורתיקי השקעות

נעים להכיר - הצוותיתרונות ניהול תיק באלומותהמוצרים שלנופילוסופיית השקעות ניהול תיקים בפיקוח הלכתי

קרנות נאמנות

נעים להכיר - הצוותקרנות נאמנות

ניהול עושר משפחתי

אודות ניהול עושר משפחתימה כולל השירותשלבי העבודההיתרונות הגדולים שלנו:

המומחים של אלומות סוקרים ומנתחים עבורכם את שוק ההון
הירשמו עכשיו!


טבלת הסבר פרופילי חשיפה
שיעור השקעה מרביחשיפה למניותחשיפה למט"ח
0%00
עד 10%1A
עד 30%2B
עד 50%3C
עד 120%4D
עד 200%5E
מעל 200%6F

(!) - הוספת סימן קריאה משמעה כי הקרן עשויה ליצור חשיפה לאג"ח שאינו בדירוג השקעה. אג"ח שאינה מדורגת בדירוג השקעה : אג"ח קונצרנית ו/או אג"ח שהנפיקה מדינה שאינה מדינת ישראל, שאינה מדורגת או שהיא מדורגת בדירוג נמוך מ- (BBB-) או מדירוג מקביל לו".