סקירה שבועית


אסטרטג ראשי - יניב חברון  |  02.10.2018 / 15:10:35

בנימה אישית                 

הסכם סחר – שוב טראמפ מתדלק את השווקים, כאשר הוא מצליח לסגור עסקה נוספת. חודש ימים בדיוק לקח לטראמפ לצרף את קנדה להסכם סחר משולש וחדש בין ארה"ב מקסיקו וקנדה שנחשב לאזור סחר חשוב ודרמתי עבור הכלכלה האמריקאית.

ההסכם החדש שיקרא USMCA שיחליף את NAFTA – לא מביא עמו בשורה ענקית לארה"ב. חקלאי החלב ייהנו מיותר גישה לייצוא, קנדה מצידה תשמור על ייצוא הרכבים
לארה"ב אבל המשקיעים מרוצים בעיקר מהסרה של חוסר וודאות.

כמו שני משוגעים – גם את חוסר הוודאות בנוגע ליחסי ארה"ב-צפון קוריאה טראמפ מצליח להסיר. אחרי הפסגה ההיסטורית בין שני הנשיאים ולמרות ביטול ביקור המשלחת האמריקאית בעקבות חוסר שביעות רצון מהתקדמות איטית מידי בנושא הגרעין, טראמפ מבטיח כי היחסים בין שני המנהיגים טובים מאוד "פשוט התאהבנו" ומי בכלל זוכר ששני המשוגעים האלה איימו אחד על השני במלחמה גרעינית קצת לפני פחות משנה.

טראמפ לא מרוצה מהעלאת הריבית – גם בנושא הריבית טראמפ תומך בשווקים כאשר אחד החששות המרכזיים של המשקיעים כיום הוא מהעלאת ריבית מהירה מידי של הפד שתחנוק את הכלכלה ובמקביל תיפגע באטרקטיביות של מחירי המניות. במסיבת עיתונאים בניו יורק אמר הנשיא כי "לצערו הבנק המרכזי העלה את הריבית מעט, בגלל שמצב הכלכלה כל כך טוב". הוא מבחינתו היה מעדיף לפעול בצורה אחרת כדי להגדיל מקומות עבודה ולהוריד את החוב.

ההסכם לא אומר כלום על יחסים ארה"ב סין – עם כל הכבוד ל- USMCA וליחסי ארה"ב צפון קוריאה, הדאגה העיקרית מצויה במלחמת הסחר בין ארה"ב וסין. למרות שאני בטוח שחלק גדול מהמשקיעים שואבים עידוד מההסכם ומשליכים ממנו על העתיד לבוא בין ארה"ב סין, אסור לנו להתבלבל. מלחמת האינטרסים בין סין וארה"ב היא עמוקה וכואבת ולכן למרות ששני הצדדים היו מעדיפים לחתום על הסכם ולחמוק מפגיע כלכלית, לא בטוח שזה אפשרי בטווח מיידי.

השלב הבא זה אירופה – בעוד כולם מודאגים מסין, טראמפ יצטרך לטפל ביחסי הסחר עם אירופה ובריטניה בנפרד, הן ברמה הכלכלית והם ברמה הגיאופוליטית ובדיוק בסדר הזה כאשר אינטרסים כלכליים מובילים בסופו של דבר לאינטרסים פוליטיים. ההתקרבות בין אירופה, רוסיה וסין בנוגע ליחסי מסחר עם איראן, עשויים לפגוע בארה"ב בטווח רחוק יותר ולכן יהי חשוב לשבור את המשולש הזה ע"י הסדרת יחסי המסחר עם אירופה.

בעוד שבוע בדיוק האמריקאים ילכו לבחור את הנציגים שלהם לקונגרס ולסנט – והשאלה היא האם לטראמפ יהיה שפן נוסף בכובע כדי לזכות באמון המשקיעים וציבור האמריקאי או שאחרי עליות של 40% מאז שזכה בבחירות, הציבור ישתכנע להשאיר רוב רפובליקאי שיאפשר לנשיא להמשיך ולתפקד.

המלצות מרכזיות 
סיכון מח"מ – יורד מעט בעקבות איטליה, אבל האג"ח האירופאי ממשיך לסכן אותו. קושי להרים את הריבית מהר מידי בארה"ב עשוי ליצור תלילות של העקום.

שוק המניות האמריקאי – הסיכון העיקרי לשוק המניות כרגע הוא יחסי הסחר ארה"ב סין אבל בטווח של השבועיים הקרובים המשקיעים יתרכזו בבחירות לסנט ולקונגרס.

הצמדה –התיק שלנו מאוזן, אבל אנחנו נוטים להגדיל את החשיפה השיקלית לתוך המדדים הקרובים שלהערכתנו ציפיות האינפלציה עשויות לרדת ל %1 ומטה.

שווקים מתעוררים – תמחור החסר של שווקים מתעוררים לעומת ה 500 S&P נמשך ועשוי להימשך גם בשבועות הקרובים בעקבות מחירי נפט גבוהים ועליית מתח ביחסי סין ארה"ב.

דולר/שקל – עשוי להיות תנודתי יותר בעקבות מלחמת הסחר ארה"ב סין. עם זאת פער הריבות בין ישראל וארה"ב צפוי להמשיך להתרחב ולהתקרב לנקודה קריטית.

עיוות - פער בין אג"ח ארה"ב לאג"ח ישראל ל- 30 שנה אינו מוצדק. הפער יפתח לטובת ארה"ב.

 

תגובות
הכותבים/המסוקרים הינם עובדי/מועסקים ע"י אלומות בית השקעות. אלומות בית השקעות, ו/או חברות בת ו/או גופים קשורים ו/או הכותבים/המסוקרים עשויים למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים במצ"ב, לרבות באמצעות נכסים ובמכשירים פיננסים שונים וכיו"ב. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותבים/המסוקרים הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או בכלל, ו/או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם ו/או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים ו/או כללים כלשהם. יובהר כי, תיתכן זיקה בין הכותב לבין נכסים ו/או מכשירים פיננסים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ובשום אופן אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

דף הבית
תחומי פעילות

תיקי השקעותקרנות נאמנותניהול עושר משפחתישירותי איתותיםאלומות הון-ליין

אודות

אודות אלומותחברי הנהלהגילוי נאותתנאי שימוש (רשימת תפוצה)

זירת תוכן

בלוגיםאלומות בתקשורת

צור קשר

צור קשרדרושיםפניות הציבורתיקי השקעות

נעים להכיר - הצוותיתרונות ניהול תיק באלומותהמוצרים שלנופילוסופיית השקעות ניהול תיקים בפיקוח הלכתי

קרנות נאמנות

נעים להכיר - הצוותקרנות נאמנות

ניהול עושר משפחתי

אודות ניהול עושר משפחתימה כולל השירותשלבי העבודההיתרונות הגדולים שלנו:

המומחים של אלומות סוקרים ומנתחים עבורכם את שוק ההון
הירשמו עכשיו!


טבלת הסבר פרופילי חשיפה
שיעור השקעה מרביחשיפה למניותחשיפה למט"ח
0%00
עד 10%1A
עד 30%2B
עד 50%3C
עד 120%4D
עד 200%5E
מעל 200%6F

(!) - הוספת סימן קריאה משמעה כי הקרן עשויה ליצור חשיפה לאג"ח שאינו בדירוג השקעה. אג"ח שאינה מדורגת בדירוג השקעה : אג"ח קונצרנית ו/או אג"ח שהנפיקה מדינה שאינה מדינת ישראל, שאינה מדורגת או שהיא מדורגת בדירוג נמוך מ- (BBB-) או מדירוג מקביל לו".