סקירה שבועית


אסטרטג ראשי - יניב חברון  |  28.08.2018 / 09:16:49

בנימה  אישית                    

דונלד טראמפ זקוק להסכמי הסחר לא פחות מסין, מקסיקו, קנדה, אנגליה, והאיחוד האירופאי - ב- 6 לנובמבר האמריקאים ילכו לבחירות לקונגרס ולסנט כאשר מטרת העל של הנשיא היא להשאיר את שני הבתים בשליטה רפובליקאית, אחרת הבטחות הבחירות שלו להסכמי סחר משופרים לארה"ב יורדות לטמיון, שלא לדבר על האפשרות שיודח בטרם עת.

טקטיקה של משא ומתן – אחת הטקטיקות הידועות והעתיקות ביותר בעולם של משא ומתן היא הצבת תנאים מחייבים ובלתי מתפשרים טרם התחיל המשא ומתן. הרעיון הוא שהצבת התנאים תוביל את המשא ומתן מהר מאוד לכיוון הרצוי ולאחר ויתורים קלים שייחשבו להישג בצד השני, יוכל להיחתם הסכם. טקטיקה נוספת שנהוג לשלב היא "השוטר הרע והשוטר הטוב" שבמקרה האמריקאי, הנשיא לרוב משחק את שני התפקידים, לעיתים בהפרשים של דקות.

בשבוע הקרוב צפוי להיחתם הסכם עם מקסיקו, שבתחילת כהונתו, דרש טראמפ להקים חומת הפרדה בין שתי המדינות ורצה שמקסיקו תשלם על הקמת החומה. את קנדה הוא שם בהמתנה ובעצם הוא מבטל את הסכמי NAFTA שאותם כינה כבר בתחילת הדרך "הסכמים הגרועים ביותר שנחתמו מזה 25 שנה" – איתות למקסיקנים ולקנדים על ויתורים שהם יעשו.

גם במקרה הסיני, מזהים מיד דפוסי התנהלות זהים. אחרי איומים והטלת מיסים מהירה ב- 2 פעימות על סחורות בשווי 50 מיליארד דולר מסין. וושינטון הזמינה את הסינים לשיחות ומיד בתחילתן טראמפ כבר הצהיר שהוא לא מצפה להרבה שכן "הסינים התרגלו לטוב מידי והם מפונקים". בינתיים הוא מאשים שאינם עוזרים עם צפון קוריאה, אבל מעריך שזה יקרה אחרי שהמחלקות בין סין וארה"ב יפתרו.

אותם דפוסים הוא מציג לצפון קוריאה. אחרי קולות של מלחמה, הגיע ביקור מחבק של הנשיא וכעת הוא משהה ביקור של שר החוץ ומאשים בחוסר התקדמות, לצד קריאות חמות והבטחה קים ג'ונג-און לפסגה נוספת, לאירופאים הצהיר כי הוא מוכן לחתום על הסכם סחר חופשי ללא מכסים כלל ובתנאי שכל הסובסידיות יבוטלו, תנאי שהאירופאים לא יוכלו להסכים לו כמובן. בינתיים הוא מבטיח להם מס של 25% בקרוב על כל רכב אירופאי שייכנס לארה"ב.

אמן האשליות – אצל טראמפ זוהי דרך חיים, ככה זה שאתה גדל בתוך עולם עסקי של כרישי מנהטן. אתה משתמש בכל הכלים להתיש את היריב, אתה מלגלג, מחבק, מאיים ומתפשר אבל אתה כל הזמן בתנועה. אומנות לחוד וסיכונים לחוד והסיכונים לא קטנים. ההערכה הרווחת היא שבסופו של דבר טראמפ ישיג את מבוקשו אבל מה יקרה במקרה ו -"אמן האשליות" ייכשל, קרה לגדולי האמנים בעולם, חלקם אפילו סיימו ב"מוות" או קרוב לשם.

המלצות מרכזיות

סיכון מח"מ – עשוי להיות מרכזי בשבועות הקרובים במידה והסכמי סחר יקבלו תפנית חיובית ויובילו לעליית תשואות בארה"ב.

מחיר הנפט – קיבל רוח גבית שצפויה להימשך כאשר ירידה ברמת הסיכון בעקבות התקדמות בהסכמי סחר והתמתנות של הדולר יתמכו במחיר הזהב השחור.

הצמדה –אנחנו ממשיכים להמליץ על אחזקה עודפת בצמודים עד לפרסום מדד חודש אוגוסט שלהערכתנו יוכל להפתיע לטובה אם כי סיכוי/סיכון אינו לטובת הצמודים.

שווקים מתעוררים – אנחנו ממשיכים שהשוורים המתעוררים יקבלו תפנית חיובית בעקבות חולשה של הדולר, פריצת דרך בהסכמי הסחר ומחיר אטרקטיבי.

הדולר – עשוי להתנהג פחות טוב בזמן הקרוב בעקבות ירידה בסיכון מלחמת הסחר ארה"ב סין. עם זאת עליית תשואות בארה"ב תחזק אותו שוב בהמשך.

עיוות - פער בין אג"ח ארה"ב לאג"ח ישראל ל- 30 שנה אינו מוצדק. הפער יפתח לטובת ארה"ב

תגובות
הכותבים/המסוקרים הינם עובדי/מועסקים ע"י אלומות בית השקעות. אלומות בית השקעות, ו/או חברות בת ו/או גופים קשורים ו/או הכותבים/המסוקרים עשויים למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים במצ"ב, לרבות באמצעות נכסים ובמכשירים פיננסים שונים וכיו"ב. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותבים/המסוקרים הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או בכלל, ו/או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם ו/או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים ו/או כללים כלשהם. יובהר כי, תיתכן זיקה בין הכותב לבין נכסים ו/או מכשירים פיננסים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ובשום אופן אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

דף הבית
תחומי פעילות

תיקי השקעותקרנות נאמנותניהול עושר משפחתישירותי איתותיםאלומות הון-ליין

אודות

אודות אלומותחברי הנהלהגילוי נאותתנאי שימוש (רשימת תפוצה)

זירת תוכן

בלוגיםאלומות בתקשורת

צור קשר

צור קשרדרושיםפניות הציבורתיקי השקעות

נעים להכיר - הצוותיתרונות ניהול תיק באלומותהמוצרים שלנופילוסופיית השקעות ניהול תיקים בפיקוח הלכתי

קרנות נאמנות

נעים להכיר - הצוותקרנות נאמנות

ניהול עושר משפחתי

אודות ניהול עושר משפחתימה כולל השירותשלבי העבודההיתרונות הגדולים שלנו:

המומחים של אלומות סוקרים ומנתחים עבורכם את שוק ההון
הירשמו עכשיו!


טבלת הסבר פרופילי חשיפה
שיעור השקעה מרביחשיפה למניותחשיפה למט"ח
0%00
עד 10%1A
עד 30%2B
עד 50%3C
עד 120%4D
עד 200%5E
מעל 200%6F

(!) - הוספת סימן קריאה משמעה כי הקרן עשויה ליצור חשיפה לאג"ח שאינו בדירוג השקעה. אג"ח שאינה מדורגת בדירוג השקעה : אג"ח קונצרנית ו/או אג"ח שהנפיקה מדינה שאינה מדינת ישראל, שאינה מדורגת או שהיא מדורגת בדירוג נמוך מ- (BBB-) או מדירוג מקביל לו".