סקירה שבועית


אסטרטג ראשי, יניב חברון   |  01.08.2018 / 15:30:52

בנימה אישית                  

מזה שנתיים שהמשקיעים בשוק המניות מתלוננים על מחירים גבוהים מידי, חלקם אף העזו להתבצר במזומן ונכבו קשות, בעוד הראלי בשוק האמריקאי המשיך ללא מפריע. אם יש משהו שלמדתי מניסיון שלי ושל אחרים "שתחושות בטן" הן לא תחזיות!! והאמת היא שעם כל הכבוד למלחמת הסחר והחששות שהיא זורעת בקרב הכלכלנים אני לא חושב שהיא שווה יותר מתיקון קצר בשווקים.

כלכלה בארה"ב חזקה, כלכלה גלובלית משתפרת, עונת דוחות טובה ברמה היסטורית אז למה המשקיעים בכל זאת דואגים?

• מניות ה-FAANG -5 מניות הצמיחה המובילות בארה"ב, רשמו ירידה שבועית של .S&P 500-ה 0.5% של עלייה למרות 4%

• ה-2000 Russel רושם ירידה של %9.1 למרות עלייה של ה-500 P&S כאשר מניות הערך במדד עלו בעוד מניות הצמיחה רשמו ירידה.

• קצב מיזוגים ורכישות הכי גבוה מאז 2007 כאשר החברות מחפשות צמיחה. בנוסף קצב הנפקות גבוה מזה 3 שנים – בעלי שליטה מנצלים שוק חם יחסית?

• כמויות הכסף שזורמות לקרנות טכנולוגיה עולות על עשרות מיליארדי דולר בשנה האחרונה למרות שבעשור האחרון עמדו על 4-3 מיליארד דולר בשנה.

• חברות ענק שמובילות את השווקים גדולות היום משוויי רוב הכלכלות הגדולות ביותר בעולם – לא הגזמנו קצת?

• רווח למניה של חברות טכנולוגיה ואינטרנט אמריקאיות עלה ב%300 בעוד הרווח למניה של כל השאר עלה ב-%25 .אגב הרווח למניה בארה"ב גדל ביותר מ-%25 אבל בשאר הולם הוא ירד בכ-%20.

• אחרי שסיימנו עם הדפסות של כסף ו-QE טראמפ עובר להפחתות מיסים דרמתיות כדי להאיץ את הרווחים של החברות והצריכה של הציבור.

• מכפיל הרווח ל-12 חודשים של ה-500 P&S עלה ל-22 לעומת ממוצע של 19 בחמש השנים האחרונות וממוצע של 17 בעשור האחרון. בשורה התחתונה, התמחור בשוק המניות באמריקאי מתוח כאשר חברות הטכנולוגיה והאינטרנט מובילות את רוב העליות בפער ניכר. שינוי בסנטימנט של חברות אלו שחיות בסביבה תחרותית ומאתגרת עד סיכון, יוביל להיפוך מגמה ותיקון בשווקים.

המלצות מרכזיות

שבוע נוסף של עליות בצמודים שסוגרים מהלך יפה בשבועיים האחרונים. הציפיות מתחת לאמצע היעד אבל יצטרכו טריגר מחודש כדי לעלות ליעד הבא.

התשואות בארה"ב ינסו השבוע לחצות רמה של %3 בעקבות הודעת הריבית ודוח תעסוקה ליולי שיפורסם ביום שישי. למרות שאנחנו מעריכים העלאות ריבית מתונות יותר, ומעדיפים מח"מ ארוך יותר, הסיכון למח"מ ארוך נראה גבוה מידי השבוע.

אחזקה דולרית יכולה להיות הגנה טובה על התיק מפני עליית תשואות בארה"ב – מנגד היא עשויה לעבוד פחות טוב במקרה של ירידות בשוק המניות האמריקאי.

למרות שאנחנו מעריכים שהריבית בישראל לא תעלה בקצב המתומחר בשוק, הסיכון לעליית תשואות בארה"ב עדיין גבוהה לשבועות הקרובים ולכן מח"מ מועדף הוא 4 .

חולשה בדוח של אפל בעקבות התחרות בסין וחולשה במניית טסלה בעקבות מימון חלש ונתוני מסירות חלקיים, אינם מתומחרים בשוק למרות שה-VIX ברמה של 13 .

פער בין אג"ח ארה"ב לאג"ח ישראל יפתח גם במקרה של עליית תשואות בארה"ב.

 

תגובות
הכותבים/המסוקרים הינם עובדי/מועסקים ע"י אלומות בית השקעות. אלומות בית השקעות, ו/או חברות בת ו/או גופים קשורים ו/או הכותבים/המסוקרים עשויים למכור ו/או לקנות ו/או להחזיק בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנזכרים במצ"ב, לרבות באמצעות נכסים ובמכשירים פיננסים שונים וכיו"ב. אין לראות באמור בהודעותיו של הכותבים/המסוקרים הנ"ל משום הצעה ו/או המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכס פיננסי המתוארים בהן או בכלל, ו/או של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים אחרים כלשהם ו/או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים ו/או כללים כלשהם. יובהר כי, תיתכן זיקה בין הכותב לבין נכסים ו/או מכשירים פיננסים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ובשום אופן אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד.

דף הבית
תחומי פעילות

תיקי השקעותקרנות נאמנותניהול עושר משפחתישירותי איתותיםאלומות הון-ליין

אודות

אודות אלומותחברי הנהלהגילוי נאותתנאי שימוש (רשימת תפוצה)

זירת תוכן

בלוגיםאלומות בתקשורת

צור קשר

צור קשרדרושיםפניות הציבורתיקי השקעות

נעים להכיר - הצוותיתרונות ניהול תיק באלומותהמוצרים שלנופילוסופיית השקעות ניהול תיקים בפיקוח הלכתי

קרנות נאמנות

נעים להכיר - הצוותקרנות נאמנות

ניהול עושר משפחתי

אודות ניהול עושר משפחתימה כולל השירותשלבי העבודההיתרונות הגדולים שלנו:

המומחים של אלומות סוקרים ומנתחים עבורכם את שוק ההון
הירשמו עכשיו!


טבלת הסבר פרופילי חשיפה
שיעור השקעה מרביחשיפה למניותחשיפה למט"ח
0%00
עד 10%1A
עד 30%2B
עד 50%3C
עד 120%4D
עד 200%5E
מעל 200%6F

(!) - הוספת סימן קריאה משמעה כי הקרן עשויה ליצור חשיפה לאג"ח שאינו בדירוג השקעה. אג"ח שאינה מדורגת בדירוג השקעה : אג"ח קונצרנית ו/או אג"ח שהנפיקה מדינה שאינה מדינת ישראל, שאינה מדורגת או שהיא מדורגת בדירוג נמוך מ- (BBB-) או מדירוג מקביל לו".